انتخاب کاشی بین کابینت

کاشی بین کابینتی پنل یا پوششی است که به دیوار پشت اجاق گاز یا قسمت های دیگر می چسبد. کاربرد آن محافظت از دیوار در برابر رطوبت و چربی ست. آشپزخانه از مهم‌ترین فضاها در هر خانه ای به شمار می رود. مهم نیست فضای خانه چقدر باشد، دکور آشپزخانه همواره از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا در این فضا تمامی اعضای خانواده رفت و آمد داشته و لازم است تا حس خوبی را به افراد منتقل کند. اخیرا این مورد به یکی از جاهای کلیدی که مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی ست، تبدیل شده است.

قبل از انتخاب کاشی بین کابینت بهتر است اول کابینت های آشپزخانه طبق طرح دلخواهتان انتخاب و نصب شود سپس فضاهای باقی مانده که شامل بین کابینت, فضای بالای گاز و یا دور پنجره آشپزخانه میشود را با سرامیک و یا کاشی مناسب و برای بین کابینت پر کنیم.

اولین نکته ای که در انتخاب کاشی بین کابینت باید توجه کرد ارتفاع مابین کابینت هست که معمولا ۶۰ یا ۵۰ سانتی متر در نظر گرفته میشود گاهی ارتفاع مابین کابینت‌ها برای کاشی‌کاری مناسب نیست و یا بسیار کوتاه است، در این حالت سعی کنید به‌سراغ رنگ‌های تیره و مدل‌های خیلی شلوغ نروید. انتخاب کاشی مابین کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک قلق خاص خودش را دارد و باید از رنگ‌های خنثی و طرح‌های ساده استفاده کنید.

نکته بعدی در انتخاب کاشی یا سرامیک بین کابینت این هست که سعی کنید در انتخاب کاشی هوشمندانه عمل کنید، برای مثال اگر کابینت شما رنگ تیره دارد از کاشی‌های دارای رنگ‌ روشن استفاده کنید و اگر کابینت شما سفید و یا کرمی است بهتر است انتخاب‌تان از بین کاشی‌های طرح‌دار باشد. به این شکل دکوراسیون آشپزخانه ابداً دچار عارضۀ سادگی بیش‌ از حد نمی‌شود.

کاشی کلاسیک همیشه روی بورس است!
شاید این جمله را شنیده باشید که می‌گویند «زیبایی در سادگی‌ست!». بر اساس پند و نصیحتی که در این جملۀ ساده نهفته است، بهتر است برای انتخاب کاشی مابین کابینت بیشتر به‌دنبال سبک‌های ساده و کلاسیک باشید، چراکه هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند. سرامیک های جدید فانتزی از برند فارس با رنگبندی متنوع  میتواند شمارا در انتخاب بهتر کمک کند.

یکی دیگر از موارد انتخاب سرامیک اسلب برای بین کابینت هست که مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته. سرامیک اسلب میتواند شامل سرامیک هایی در ابعاد ۶۰/۱۲۰ باشد که انتخاب مناسبی برای بین کابینت میباشد و دارای طرح های متنوع مانند طرح سنگ طبیعی , طرح های ابر و بادی و آبرنگی ساده و همچنین طرح های مونو کالر یا تک رنگ با رنگ های متنوع و مناسب برای بین کابینت که سبکی مدرن به آشپزخانه شما میبخشد. که در مقالات بعدی بیشتر در مورد انواع سرامیک های اسلب و نحوه استفاده از آنها در فضای آشپزخانه خواهیم پرداخت.

در آخر هم شما می‌توانید با توجه به نکات گفته شده،‌ به طراحی و دیزاین آشپزخانه پرداخته و محیطی زیبا را خلق کنید تا در آنجا با آرامش تمام به آشپزی پرداخته، غذا صرف نمایید و اوقات خوشی را در کنار خانواده داشته باشید. در دیزاین آشپزخانه لازم است تا به سبک کابینت‌ها دقت شود و با توجه به کلاسیک و مدرن بودن نوع کابینت، با کمی چاشنی ذوق و سلیقه اقدام به تهیه کاشی بین کابینتی مورد نظر خود نمایید.

 


دکونیکو نمایندگی رسمی فروش اینترنتی و حضوری محصولات کاشی و سرامیک فارس FARES در تهران
برای دریافت آدرس شوروم لطفا اینجا را کلیک کنید.